دسته‌بندی نشده

انواع کارتریج

کارتریج‌ اصل (کارتریج‌ اورجینال)

کارتریج‌های اصل توسط همان شرکت تولید کننده پرینتر نظیر اچ پی، کانن، زیراکس و لکس‌مارک ساخته می‌شوند. در ساخت این کارتریج‌ها از ترکیب قطعات نو و بازیافتی کارخانه‌های سراسر دنیا استفاده می‌شود.

دلیل عمده نام‌گذاری اصل برای این محصولات، ساخت آن‌ها به وسیله شرکت اصلی و دارنده اختراع ثبت شده است، به طوری که تولید این محصول توسط دیگران تحت هر برند دیگری غیرقانونی است.

 

کارتریج طرح (کارتریج طرح اصلی)

کارتریج طرح اصلی شامل کارتریج‌های سازگار، بازتولید تولید شده توسط غیر از سازنده پرینتر ، بازیافتی و دوباره پرشده می‌شود.

 

کارتریج سازگار

کارتریج سازگار یعنی این که کارتریج اگرچه توسط سازنده دستگاه تولید نشده، ولی با آن دستگاه کار خواهد کرد. گاها کارتریج هایی تولید می شود که می توان در بیش از یک برند از آن استفاده کرد. به عنوان مثال کارتریج یونیورسال که همزمان در پرینترهای اچ پی و کانون قابل استفاده است.

 

کارتریج بازتولید

به طور معمول این نوع کارتریج برای بازتولید کاملاً از هم باز شده، تمام قطعات داخلی آن بررسی شده، جدا شده و تمیز شده و قطعات آن با قطعات جدید جایگزین می شود. همچنین مخزن تونر با پودر تونر جدید پر می شود. مخزن تونر با یک نوار بیرون کشنده مهر و موم می شود. در واقع این کارتریج‌ها از ابتدا بازسازی می‌شوند تا همان کیفیت و قابلیت مورد انتظار مشتری را داشته باشند.

 

کارتریج دوباره پر شده

در این‌جا از واژه «دوباره پر شده» استفاده شده تا فرآیند نوسازی آن که شامل دسترسی به تونر یا مخزن جوهر کارتریج و پر کردن با مواد جدید است، مورد تأکید قرار گیرد. معمولاً در کنار پر کردن کارتریج، نقایص آن نیز مورد بررسی قرار گرفته و محصول تمیز می‌شود. برای این کار در زمان‌های مشخصی اقدام به جمع‌آوری کارتریج‌های خالی می‌کنند که باعث می‌شود فرآیند بازتولید برای این شرکت‌ها ساده‌تر شده و توان ارائه محصول با قیمت پایین‌تر را در رقابت با سایر شرکت‌ها داشته باشند. این نوع کارتریج ها به دلیل انجام مراحل پر کردن با کارتریج های نو دست اول از نظر کیفیت برابری نکرده و البته که فروشنده موظف به ارایه اطلاعات کامل در مورد نوع کالای خود می باشد.

خریداران نیز باید با توجه به قیمت کالا، متوجه این موضوع باشند که محصولات قطعا در شرایط کیفی برابری با هم قرار ندارند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.